Biustonosz sportowy na trening

Sport to zdrowie, a jego uprawianie daje oprócz korzyści sylwetkowych, zdrowotnych dużo przyjemności i frajdy. Aby zapewnić te wszystkie cechy należy zadbać o odpowiedni poziom komfortu na treningu. Każda kobieta wie, że bez odpowiednio dobranego stanika sportowego nie będzie to możliwe. Ochrona swojego biustu to bardzo ważny aspekt w treningu dla kobiet niezależnie od tego czy posiadają jego mały czy duży rozmiar. Jednak na rynku obecnych jest bardzo dużo różnego rodzaju biustonoszy – jednak aby wybrać ten odpowiedni należy zrobić dobry research i zwrócić uwagę na kilka istotnych czynników.

Zagrożenia

Uprawianie dużej aktywności fizycznej bez dobrania odpowiedniego stanika sportowego może być przykre w skutkach dla ciała kobiety. W takim wypadku jej piersi mogą przestać być elastyczne i szybciej opadać. Jest to bardzo ważne, gdyż piersi to nie wątroba – nie mają one zdolności do regeneracji. Więc w przypadku uprawiania sportu każda kobieta koniecznie powinna zaopatrzyć się w odpowiednio dobrany stanik sportowy. Podczas dużego wysiłku, wykonywania różnego rodzaju ćwiczeń rozciągających, podskoków czy przeskoków piersi doznają wielu wstrząsów unosząc się w górę i w dół na swoje nienaturalne pozycje. Istotnym tutaj jest fakt, że piersi to głównie tkanka łączna i skóra – nie posiadają one mięśni więc ich podatność na uszkodzenia analogicznie wzrasta. W wyniku takiego procesu dołączając ciągłą zmianę pozycji piersi z czasem stracą jędrność i nie będą już takie atrakcyjne jak wcześniej.

Rodzaje biustonoszy sportowych

Na rynku istnieje wiele różnego rodzaju biustonoszy sportowych. Jednak istnieją trzy najbardziej popularne rodzaje, które najchętniej wybierane są przez zainteresowane kobiety. Główna różnica jaka znajduje się między poniższymi modelami to technika podtrzymywania biustu.

Pierwszym ze stawki będzie biustonosz z niskim wsparciem przystosowany dla kobiet z mniejszym biustem. Mały biust nie jest aż tak podatny na wstrząsy i obciążenia, z tego też względu stanik ten po prostu będzie przyciskał piersi do klatki piersiowej.

Sprawdź: Biustonosze sportowe

Drugim rodzajem jest biustonosz ze średnim wsparciem niejako pośredni w stawce. Jest niejako podobny do poprzednika, aczkolwiek sposób przyciskania piersi do klatki piersiowej jest troszkę inny. Mianowicie przyciska on każdą pierś osobno do klatki zapewniając im wyższy poziom stabilizacji na treningu. Przeznaczony jest dla większych piersi niż poprzedni rodzaj

Ostatnim jest biustonosz z wysokim wsparciem przeznaczony dla kobiet z dużym biustem. Gwarantuje największą stabilizację z możliwych.

Oceń ten post