Depilacja laserowa – sposób na pozbycie się niechcianego owłosienia z twarzy

Wiele kobiet ma problemy z owłosieniem występującym na twarzy, mimo iż mało która się do tego przyznaje. A nawet niewielki wąsik pojawiający się nad ustami zdecydowanie nie dodaje paniom urody. Do tej pory radzono sobie z nim przy pomocy plastrów z woskiem, ewentualnie zwykłej pęsety, jednakże obie metody były i bolesne, i mało skuteczne. Nieraz powodowały, że włoski odrastały jeszcze dłuższe i grubsze. Zamiast więc zmagać się ze skutkami ubocznymi tych tradycyjnych metod usuwania włosków z twarzy, lepiej sprawdzić, co takiego oferuje depilacja laserowa Kraków.

Zobacz: https://depilacja.pl/salony/depilacja-laserowa-krakow/

A ten typ depilacji może być przeprowadzany na dowolnej partii ciała. Nie tylko na nogach, rękach czy w okolicach miejsc intymnych. Lasery są o tyle wdzięcznymi i praktycznymi urządzeniami, iż tak samo dobrze działają na każdą partię skóry, dlatego mogą być używane również i na twarzy. Jeżeli jednak kobieta chciałaby pozbywać się wąsika bądź innych niechcianych włosków przy pomocy lasera przeznaczonego do domowego użytku, dobrze by było, aby sprawdziła, czy jej urządzenie posiada odpowiednią, przeznaczoną do tego celu nakładkę. To ten element sprzętu pozwoli na bezpieczne, efektywne i względnie przyjemne usunięcie wąsika, brwi czy jeszcze innych włosków z twarzy.

Przed depilacją laserową

Zanim jednak depilacja laserowa w domu zostanie rozpoczęta, należy sprawdzić, czy w ogóle skóra dobrze na nią zareaguje. W tym celu można skierować wiązkę lasera na niewielki fragment skóry twarzy i poprzez własną obserwację dopasować odpowiednią moc i intensywność urządzenia. Skóra wrażliwa wymaga tego, by obchodzić się z nią szczególnie delikatnie. W jej przypadku ustawienie urządzenia na maksymalną moc będzie raczej kiepskim pomysłem. Warto więc zacząć od minimalnej intensywności i stopniowo ją zwiększać, cały czas kontrolując to, jak na te zmiany reaguje sama skóra.

Trzeba jeszcze wspomnieć o jeszcze jednej bardzo ważnej rzeczy. Depilacja laserowa Kraków wymaga dobrego przygotowania. Przed planowanym zabiegiem nie wolno bowiem wyrywać czy jakkolwiek usuwać włosków przez przynajmniej kilka tygodni.

Depilacja laserowa – sposób na pozbycie się niechcianego owłosienia z twarzy
5 (100%) 1 vote