Jak wybierać zabawki edukacyjne dla kilkulatków

Zabawki edukacyjne dla dzieci to bogata oferta różnorodnych przedmiotów dopasowanych do niemal każdego wieku i momentu rozwoju. Wiele spośród tych produktów dedykowanych jest niemowlętom. Rodzice najmłodszych pociech często decydują się na kontrastowe książeczki i kolorowe układanki. Nie każdy wie jednak, które spośród rozwijających zabawek warto zaproponować nieco starszym dzieciom. Jakie zabawki edukacyjne będą odpowiednie dla kilkulatków?

Nauka poprzez zabawę

Głównym celem zabawek z tej kategorii jest umożliwienie nabywania wiedzy i nowych umiejętności w trakcie zabawy. U dzieci w wieku od dwóch do pięciu lat wyjątkowy istotny jest rozwój motoryki i zdolności manualnych. Dlatego też w ich przypadku warto skoncentrować się na wykonywaniu prac plastycznych. Wszelkiego rodzaju masy umożliwiające lepienie oraz artykuły takie jak farbki do malowania palcami będą świetnym pomysłem. Warto również rozważyć zakup dopasowanych do wieku szczególnych zestawów akcesoriów. Do ciekawych propozycji należą między innymi zabawkowe koła garncarskie. Maluchy poznają kolory i kształty, a starsze przedszkolaki uczą się cyfr i liter. Dobrze więc decydować się na zabawki ułatwiające przyswajanie takich informacji. W tej kategorii odnaleźć można klocki, puzzle i gry dedykowane nauce czytania i liczenia.

Zobacz również: https://czuczu.pl/

Nauka przez naśladowanie

Dzieci nabywają wiele umiejętności dzięki naśladowaniu dorosłych. Dlatego jedną z najważniejszych rozrywek w czasie dzieciństwa jest zabawa w odgrywanie ról. Do jej popularnych scenariuszy należą sklep, kuchnia, szkoła, czy wizyta u lekarza. Odgrywanie scenek będzie miało bardzo korzystny wpływ na rozwój maluchów. Umożliwi rozwój wyobraźni i pomoże przyswoić schematy zachowania w wielu sytuacjach społecznych. Może również oswoić pociechę z nowymi wydarzeniami i zapobiec pojawieniu się strachu. Poszukując zabawek warto zdecydować się właśnie na zabawki do odgrywania ról. Naśladowanie może być odpowiednią rozrywką już dla dwulatków. Często pierwszą odgrywaną rolą jest rola opiekuna.

W sklepach odnaleźć można bardzo bogatą ofertę zabawek edukacyjnych dla dzieci w różnym wieku. Odpowiednio dobrane nie tylko sprawią pociechom radość, ale również pomogą im opanować nowe umiejętności.

Jak wybierać zabawki edukacyjne dla kilkulatków
5 (100%) 1 vote