Kratka wentylacyjna do mebli

Wentylacja szafek i innych różnego rodzaju mebli stanowi bardzo element funkcjonalny w każdym mieszkaniu. Są one zbudowane z aluminiowego materiału stając się bardzo prostym rozwiązaniem, które praktycznie każdy może zamontować w swoim domu. Dzięki niej wentylacja pożądanego mebla staje się możliwa. Ich montaż powinien odbywać się w miejscu w którym cyrkulacja powietrza pomiędzy środowiskiem zewnętrznym a wewnętrznym będzie zachodzić swobodnie. Do najczęstszego miejsca w obudowie mebla, które wyposaża się w kratkę wentylacyjną należy dolna część szafek. Szafki kuchenne to najczęstszy rodzaj mebla w jakim montuje się kratki wentylacyjne.

 

Funkcje kratek wentylacyjnych

Kratka wentylacyjna stanowi swego rodzaju element każdego dobrze działającego układu wentylacyjnego. Jej funkcją jest zapewnienie swobodnego przepływu powietrza pomiędzy wnętrzem mebla, a przestrzenią zewnętrzną. Na rynku można znaleźć wiele różnego rodzaju typów i modeli kratek wentylacyjnych, które poprzez swoją budowę pozwalają na nadawanie kierunku powietrza w konkretnym kierunku.

Ciekawym zastosowaniem kratki wentylacyjnej może być nawet ukrycie defektu jaki może znajdować się na obudowie mebla. Podrapana powierzchnia, małe dziury czy obtarcia mogą zostać zastąpione kratką wentylacyjną zapewniając dobry przepływ powietrza ale i interesujące rozwiązanie problemu. Kratki wentylacyjne posiadają różnego rodzaju kolory. Do najpopularniejszych należą czarny, biały i srebrny. Kolory te nie zostały wybrane bez przyczyny – będą najlepiej jak się tylko da dopasowywać się do powierzchni mebla pozostając niedostrzeżone. Jednak można też wybrać przeciwstawne kolory do koloru mebli – wtedy kratka wentylacyjna będzie stanowić ciekawe urozmaicenie nudnej powierzchni danego mebla.

Miejsce w jakim montuje się kratki wentylacyjne to także drzwi wewnętrzne do pomieszczeń w których nie zawsze znajdują się okna – jest nim na przykład łazienka. Dzięki kratce wentylacyjnej umożliwiony będzie swobodne oddychanie w rozgrzanej łazience. Inaczej to pomieszczenie mogłoby być bardzo duszne i nieprzyjemne.

 

Podsumowanie

Kratki wentylacyjne do mebli stanowią idealne rozwiązanie w momencie, kiedy dana osoba chce ochronić swoje meble i ich zawartość przed nagromadzeniem się zbyt dużego poziomi wilgoci. Dodatkowo stosowane są one również w obawie przed nieprzyjemnym zapachem, który może przesiąknąć do ubrań. Warto zastosować kratki wentylacyjne do swoich mebli aby ich wnętrze było czyste i pachnące.

Oceń ten post