Negocjacje z deweloperem. Czy warto?

Czy zastanawiałeś się kiedyś nad negocjowaniem ceny mieszkania od dewelopera? Wiele osób wcale tego nie robi, co jednak jest dużym błędem, ponieważ czasem można otrzymać nawet kilkanaście tysięcy zniżki od całkowitej kwoty mieszkania. Dzięki temu w przypadku gdy mieszkanie jest kredytowane, rata może być niższa, a jeżeli niższa kwota, to również i odsetki dla banku będą mniejsze. Zakup mieszkania za gotówkę w przypadku tak dużej zniżki pozwoli na oszczędzenie pieniędzy i przeznaczenie ich na przykład na wyposażenie mieszkania czy jego wykończenie. Kiedy jest najlepszy czas na negocjacje?

Deweloper startuje z budową bloku

Początek inwestycji to zawsze dobry moment, żeby zarezerwować mieszkanie, które jeszcze nie jest gotowe, co więcej dopiero powstaje. Wiele osób może wychodzić z założenia, że to jak kupowanie kota w worku, niemniej jednak deweloper na początku potrzebuje pieniędzy z banku, przez co pierwsze oferty kupna mogą pomóc mu przyspieszyć ten proces. Właśnie wtedy warto wynegocjować dla siebie najkorzystniejszą zniżkę.

Deweloper kończy budowę

Okres zakończenia inwestycji dla inwestora, który nie ma sprzedanego kompletu nieruchomości może być czasem, w którym to kupujący może wynegocjować niższą cenę za metr kwadratowy. Dlaczego? Niekupione mieszkania spisują dewelopera na straty, a im szybciej sprzeda on mieszkanie, nawet po promocyjnej cenie, tym szybciej zobaczy zwrot z inwestycji. Kiedy nie ma wielu potencjalnych kupców, wtedy jest najlepszy czas na to, by negocjować cenę swojego wymarzonego mieszkania. Wtedy też mamy pewność, że szybko odbierzemy klucze do mieszkania i będziemy mogli je aranżować, a co za tym idzie, szybko się wprowadzić.

Negocjacje są wskazane również w trakcie trwania prac wykończeniowych, w drugim, lub trzecim kwartale budowy. Co prawda rabat może nie okazać się satysfakcjonująco wysoki, niemniej jednak wielu deweloperów decyduje się na dołożenie do mieszkania komórki lokatorskiej, czy miejsca parkingowego.

Negocjacje z deweloperem. Czy warto?
5 (100%) 1 vote