Nici woskowane do skóry

Ręcznie tworzone wyroby z działu galanterii skórzanej to bardzo elegancie, ale przede wszystkim trwałe produkty. Wykonują je głównie kaletnicy, którzy w pocie czoła ręcznie pracują spełniając jednocześnie swoją pasję i marzenia kupujących. Aby zapewnić im otrzymanie najwyższej jakości produktu, który nie zawiedzie ich w trakcie użytkowania niezwykle ważne jest mocne połączenie materiału skóry. Rozpadnięcie się jej może być katastrofalne w skutkach dlatego każdy kaletnik powinien wystrzegać się pójścia na łatwiznę i stosowania niskiej jakości produktu.

 

Nici SLAM obecne w sklepie Craftpoint zdecydowanie nie są produktem z pierwszej lepszej łapanki. To wysokiej jakości nici, których struktura w zwarty sposób połączy materiały skórne zapewniając im nierozłączność na dziesiątki lat. Plusem jest to, że nici te są bardzo przyjemne i wygodne w szyciu.

 

Sprawdź: nici woskowane do skóry – CraftPoint

Charakterystyka nici SLAM

Nici SLAM złożone są z dwóch kluczowych materiałów.

Pierwszym z nich jest poliestrowa struktura zapewniająca głównie wytrzymałość i odporność na zerwania w trakcie ręcznego szycia. Dzięki temu w trakcie pracy nie trzeba martwić się o ryzyko zaczynania pracy od nowa w przypadku zerwania nici podczas szycia.

 

Dodatkowo powierzchnia zewnętrzna pokryta jest woskiem. Jest to niezwykle wygodne rozwiązanie, które przynosi wiele dobrego. Przede wszystkim wosk to śliska substancja, więc nici nie będą się ze sobą plątać. Wosk jest nałożony w tak regularne powierzchni, że kaletnik nie musi martwić się, że wypadnie mu z rąk podczas szycia – może mu tylko pomóc, gdyż wosk będzie płynnie przchodzić przez dziurki wytłoczone wybijakiem i ułatwiał cały proces. Ostatnim pozytywem dodania wosku jest stylistyka – ten materiał sprawia, że produkt uzyskuje ciekawego blasku, który z czasem nie mija!

 

Te wszystkie pozytywy zamknięte w jednym produkcie sprawiają, że nici SLAM są produktem najwyższej jakości który nie bez przyczyny charakteryzuje się tak dobrą sławą w branży kaletniczej.

 

Podsumowanie

Nici SLAM można znaleźć w sklepie Craftpoint w najróżniejszych kolorystykach zapewniając szeroki wachlarz możliwości.

Oceń ten post