Nowe umiejętności dla Twojego dziecka

Od najmniejszych lat dziecko kształci się, chodzi, przewraca, uczy na błędach. Jest to proces żmudny i długotrwały. Dojście do uzyskania nowych cech i prawidłowe ich wykształcenie trwa bardzo, bardzo długo. Dzieci niejednokrotnie niechętnie chcą przystępować do nudnych ćwiczeń, gdyż jeszcze nie rozumieją, że jest to skonstruowane dla ich dobra. Dlatego warto aby zachęcić dziecko w jakiś ciekawy sposób do zdobywania nowych doświadczeń. Dobre zabawki są świetnym rozwiązaniem takiego tematu… Lecz nie zwykłe zabawki. Takowe tylko pozwolą na spędzenie wolnych chwil dziecka w przyjaznej i fajnej atmosferze. Natomiast zabawki edukacyjne połączą pozytywne spędzenie czasu zachęcając dziecko do zabawy z nabywaniem nowych umiejętności.

Zobacz także: Puzzle obserwacyjne – Sklep CzuCzu

Zabawki edukacyjne – kształcenie na każdej płaszczyźnie

Są to bardzo ciekawe przedmioty, skonstruowane w taki sposób, aby jak najlepiej pobudzić dzieci do zdobywania i szlifowania swoich atutów. Nie każda zabawka może być nazwana  zabawką edukacyjną. Musi spełnić kilka ważnych wymogów do których należą między innymi oddziaływanie na aspekty ciała dziecka takie jak aspekty społeczne, fizyczne, emocjonalne i poznawcze.

Jeżeli zabawka będzie pobudzać jakąś z tych sfer do działania to może być zaliczona do zabawek edukacyjnych.

Odpowiedni wybór zabawek edukacyjnych

Rodzice postawieni są przed nie lada wyzwaniem jeśli chodzi o ten(dla nich) problem. Bowiem sklepy zabawkowe w dzisiejszych czasach pękają w szwach! Najlepiej wybrać strukturę zabawek, którymi dziecko najlepiej się bawi. Może to być drewno, plastik lub materiał syntetyczny. Pozwoli to na większe zainteresowanie dziecka zabawką sprawiając, że będzie po nie sięgać częściej.

Dodatkowo wiek dziecka też nie jest naniesiony na pudełka zabawek bez przyczyny. Dobre dopasowanie wieku stanowi kluczowy element wyboru odpowiedniej zabawki. Jest tak gdyż zbyt łatwa zabawka może nie spełniać swojej funkcji sprawiając, że dziecko korzystające z niej nie będzie rozwijać się tak dobrze jak mogłoby to robić przy zabawce dopasowanej. Zbyt trudna natomiast wywoła frustrację dziecka, które może sobie z nią nie poradzić.

 

Oceń ten post