Suknia ślubna. Jak ją wybrać?

Suknia ślubna to element ślubu, który jest bardzo ważny dla każdej przyszłej Panny Młodej. Wybór sukni jest poprzedzony często bardzo długimi poszukiwaniami, najpierw w Internecie, a następnie w popularnych  salonach sukien ślubnych. Na wizytę w salonie trzeba się najpierw umówić, a przypadkowe przyjście nie jest zbyt mile widziane przez obsługę. Mierzenie i wybór sukni to niezwykle ważna chwila, którą każda Panna młoda powinna przeżyć w spokoju mogąc przymierzyć modele, które przypadły jej do gustu. Delikatne materiały oraz jasny kolor sprawiają, że przy nakładaniu sukni potrzebna jest kompetentna pomoc. Warto uprzednio umówić się na wizytę w salonie, najlepiej na kilka miesięcy wcześniej, ponieważ na suknię nieraz trzeba długo czekać, a zbyt krótki czas na jej uszycie może się wiązać z odmówieniem realizacji zamówienia przez salon. Jak zatem wybrać swoją wymarzoną suknię ślubną? Sprawdź również: dekoracje kościoła na ślub – Dekorak

Wybór modelu

Na początku poszukiwań, warto zastanowić się, jakie modele nam się podobają, czy lubimy koronki, czy bardziej odpowiada nam gładka faktura materiału? Czy ma być to suknia gorsetowa czy na ramiączkach, a może z rękawem 3/4 lub pełnym? Prawdą jest, że nie uda się przymierzyć wszystkich modeli znajdujących się w salonie. Często warto pójść do jednego aby przymierzyć różne modele i dowiedzieć się, który najlepiej leży na naszej sylwetce. Wtedy poszukiwania przebiegną znacznie łatwiej i będą bardziej zadowalające. Warto również zaufać osobom, które pracują w butikach. To często kobiety o dużym doświadczeniu, które widziały niejedną sylwetkę i rozmiar. Często doradzą słusznie, a co więcej, sprawią, że wybór może okazać się dla nas zaskakujący.

Lokalne salony czy drogie butiki?

Podczas poszukiwań warto również odwiedzić małe salony znajdujące się w mniejszych miastach. Wiele kobiet w poszukiwaniu wymarzonej sukni kieruje się do Warszawy czy Krakowa. Oczywiście w takim przypadku wybór na pewno będzie większy, jednakże czasem może to okazać się zgubne, wprowadzi zamieszanie i finalnie trudno będzie podjąć ostateczną decyzję. Dodatkowym aspektem, który warto wziąć pod uwagę, są ceny. W mniejszych salonach można niekiedy trafić na bardzo ładne modele, nie zawsze z najnowszej kolekcji, niemniej jednak może okazać się, że konkretny model nie tylko wpisuje się w obecne trendy, ale pasuje idealnie, a co więcej, ma bardzo atrakcyjną cenę.

Oceń ten post