Taśmy ostrzegawcze – do czego użyć?

Jak powszechnie wiadomo współczesny świat, jest pełen różnego rodzaju zagrożeń. Stykamy się z nimi niemal na każdym kroku, w praktyce życia codziennego. Zagrożenia te występują najczęściej w konkretnych dziedzinach ludzkiej działalności.

Naprzeciw tym problemom wychodzi producent taśm ostrzegawczych. Wygrodzenie terenu związane jest ściśle z wystąpieniem pewnych szczególnych warunków. Dzieje się tak na przykład w razie konieczności oznaczenia wysokiego progu wewnątrz lub na zewnątrz obiektu. Ten rodzaj taśmy służy także dla wyszczególnienia przestrzeni ciągów komunikacyjnych, schodów, wystających krawędzi urządzeń przemysłowych. Wielokrotnie to oznaczenie jest stosowane przez pracowników służb drogowych. Dzieje się tak gdy wykonywane są roboty drogowe, przebiegające z koniecznością wytworzenia tymczasowych dziur w nawierzchni drogi jezdnej.

Sprawdź: taśmy ostrzegawcze – PTS Rabka

Kolejnym rodzajem taśmy jest ta oznaczona dwukolorowo. Taśma biało- czerwona posiada wiele zastosowań. Występuje gdy koniecznym jest odseparowanie placów budowy, oznaczenie głębokich wykopów. Powszechnie używa jej także policja na miejscu popełnionego przestępstwa, zwykle o charakterze zbrodniczym. Pamiętać należy, że istnieją także mniej popularne rodzaje taśm. Chodzi tutaj o taśmy czerwone, stosowane przy pracach energetycznych, dalej taśmy niebieskie, za których użycie odpowiadają służby zajmujące się usuwaniem awarii związanych z systemem kanalizacyjnym. Przedmiot rozważań można uszeregować także pod kątem rodzaju mocowania.

 

Wyróżnić należy taśmy samoprzylepne, mocowane bez kleju, a także wiązane, dwu i jednostronne. Dla bezpieczeństwa na przykład ruchu drogowego, w warunkach nocnych dobrze swą rolę pełni taśma odblaskowa. Oddzielenie terenu występujące w pracach o charakterze gazowniczym, ma jednolity żółty kolor. Jak więc widać drobny element jakim jest taśma bywa niedoceniany. Szczególnie cenny wydaje się być, w działaniach policyjnych. Dzieje się tak dlatego, że jej zastosowanie pozwala na zabezpieczenie wielu istotnych śladów.

 

Oceń ten post