Tonery HP – uniwersalność w każdym calu

W dzisiejszych czasach bez drukarki jak bez rąk – w praktycznie każdym domu znajduje się choć jedna drukarka. W przypadku większych firm jest ich multum. Drukowanie dokumentów do pracy, umów, faktur czy aneksów – do tego potrzebna jest dobrej jakości drukarka, która wytrzyma jak najdłużej. Jednak nie tylko ona jest ważna. Liczy się również dobry toner, który będzie charakteryzował się najlepszymi parametrami. Jednym z najpopularniejszych tonerów jest toner zamienny HP.

 

Tonery HP – uniwersalność w każdym calu

Tonery marki HP sprzedawane są w zabudowanych kasetach. Najczęściej każda drukarka HP posiada swój indywidualny toner dostosowany do jej indywidualnych parametrów. Jednak nie zawsze.. Wiele drukarek HP jest kompatybilnych z różnymi tonerami HP co zwiększa uniwersalność produktu – wystarczy to sprawdzić w parametrach tonera. Posiada on oznaczenie na podstawie którego każda osoba może dostosować go do właśnie swojej drukarki – chyba nikt nie chciałby zakupić tonera, który nie będzie pasował do jego drukarki.

Gorzej w sytuacji, kiedy dana osoba nie jest pewna jaki model drukarki posiada, a pudełko poszło już w kosz. Aczkolwiek istnieje wyjście z takiej sytuacji – często nazwa modelu jest zlokalizowana z tyłu drukarki. Można też znaleźć ją w panelu sterowania komputera – nazwa i model wyświetli się po połączeniu z urządzeniem.

Sprawdź: Tonery zamienne Canon

Na rynku istnieje wiele różnych rodzajów tonerów. Można znaleźć powszechne zamienniki, które są tańsze niż oryginały. Cena bywa bardzo korzystna i przyciąga wielu klientów. Jednak nie wszyscy zdają sobie sprawę z konsekwencji, które ponoszą podczas korzystania z zamienników. Po pierwsze mogą to być słabe jakościowo kasety, których jakość wydruku pozostawia naprawdę wiele do życzenia. Nie jest to wina drukarki, lecz właśnie tonera. Dodatkowo za niską ceną wiąże się również gorsza jakość wykonania kasetki. Może to być bardzo bolesne w skutkach – gdy uszkodzi się ona podczas wydruku lub jakiś jej fragment ulegnie pęknięciu to istnieje spore ryzyko wylania wnętrza tonera do wnętrza drukarki. W takim przykrym obrocie spraw drukarka może nadawać się do kosztownej naprawy, która niekiedy przewyższy jej wartość. W wyniku tego zakup nowej drukarki może okazać się jedynym wyjściem.

 

Podsumowanie

Nie ma co podejmować ryzyka – warto jest wybierać oryginalne tonery do swoich drukarek. Tonery zamienne HP są bardzo szczegółowo sprawdzane przed sprzedażą, przez co można mieć pewność co do ich jakości. Bezpieczeństwo to podstawa – zwłaszcza w przypadku posiadania drogiej i wielofunkcyjnej drukarki.

Oceń ten post