Wybór najlepszego przepustu kablowego plastikowego do biurka

W każdym biurku konieczny jest przepust kablowy. Jednak jest on wykorzystywany do rozmaitych celów, stąd też różnice w rozmiarach. Jak wybrać model dopasowany do potrzeb?

Najważniejsze – nie za mały

O ile zbyt duży przepust kablowy nie stanowi zbyt dużego problemu (być może poza obniżoną estetyką całości), to za mały – może przysporzyć nieco kłopotów. Jeśli bowiem ilość kabli jest większa niż rozmiar otworu, szybko może okazać się, że istnieje konieczność prowadzenia ich inaczej.

To z kolei może sprawić, że estetyka całości znacząco spadnie. Dodatkowo, pomijając już kompletnie wygląd biurka, niestety może okazać się, że kabel po prostu nie sięga do wtyczki. Tego typu akcesoria meblowe należy bezwzględnie dostosować do potrzeb. Przed wyborem określonego modelu, warto złączyć ze sobą wszystkie kable, które będą miały przez niego przejść – i sprawdzić jaki jest minimalny wymiar przepustu kablowego.

Dobierając rozmiar, warto również mieć na uwadze, że jeśli ilość kabli zmaleje – zawsze możemy nieco przymknąć przepust, by całość pozostała estetyczna. W drugą stronę – to niestety nie zadziała. Dlatego też w razie wątpliwości między mniejszym a większym rozmiarem lepszym wyborem wydaje się być ten większy (o ile przestrzeń na biurku pozwala na jego montaż).

Dobrej jakości materiały

Choć brzmi to jak mrzonka i oczywistość – należy zakupić przepust wykonany z wysokiej jakości plastiku. Chodzi bowiem o to, by sprzęt posłużył przez długi czas, na co po prostu nie ma szans, jeśli plastik, z którego wykonano przepust kablowy, jest niskiej jakości.

Inwestycja w dobre jakościowo akcesorium meblowe pozwoli uniknąć w przyszłości konieczności jego wymiany na nowy w razie uszkodzenia. Przy montażu należy również odpowiednio dopasować rozmiar otworu do przepustu: w ten sposób unikniemy widoku nieestetycznie wyciętej sklejki (czego często nie da się uniknąć), a także zapewnimy doskonałą stabilność dla tego akcesorium. Tym samym, po prostu nie będzie się ono przesuwać czy obracać, dając możliwość estetycznego zaplanowania powierzchni.

Oceń ten post