Wygoda i funkcjonalność jako główna cecha prowadnic meblowych

Prowadnice do szuflad wprawiają każdą szufladę w ruch ułatwiając codzienne czynności wyciągania potrzebnych przedmiotów z głębin szuflad. Są alternatywą ciągle trzaskających drzwiczek i uporczywie skrzypiących zawiasów. Znajdują się w kuchni, łazience czy każdym pokoju. Małe rzeczy, o których niewiele osób wspomina sprawiają, że całość chodzi jak należy – tak jest w przypadku prowadnic szufladowych. Ale co w przypadku, gdy coś nie zadziała? Wtedy cała kompozycja i spokój zostają zrujnowane. Aby do tego nie dopuścić w tym artykule przedstawione zostaną rodzaje prowadnic i ich specyfikacje pozwalające na odpowiedni wybór dla każdego.

Funkcja czy budowa? Nie zawsze trzeba wybierać!

W obecnych czasach konstrukcja prowadnic meblowych została tak skomponowana, że stanowi bardzo często harmonijne połączenie. Klient nie jest zmuszony już na wybór jednej z powyższych opcji, gdyż dostępne produkty posiadają w sobie ich hybrydę. W wielu prowadnicach na rynku mogą zostać zamontowane takie funkcje jak pełny czy częściowy wysuw, cichy domyk, samodomyk czy innowacyjna, nowoczesna opcja push to open. Jest to niejako standard.

Najbardziej szlagierowym wyborem, cieszącym się bardzo dużą popularnością są prowadnice kulkowe. Zbudowana często z stali ocynkowanej zapewnia znakomitą wytrzymałość sięgającą jak podają niektóre źródła aż do 100kg! Jest idealna do szuflad w których będą znajdować się ciężkie przedmioty, chroniąc całą szufladę przed zerwaniem. Są często wyposażone w funkcje Tip-on która odnajduje się w szufladach bez uchwytów.

Następną pozycją na liście są klasyczne prowadnice rolkowe – bardzo łatwe w montażu, często kupowane. Może być to spowodowane prostotą w wykonaniu i montażu. Najlepiej sprawdza się w szufladach nieprzeciążonych, przeznaczonych na drobne przedmioty.

Na rynku można też znaleźć prowadnice dolnego montażu. Prowadnica przytwierdzona jest pod dnem szuflady. W wyniku tego jest ona w całości niewidzialna dla innych.

Podsumowanie

Decydując się na zakup prowadnicy należy dokładnie przeanalizować do przechowywania czego dana szuflada będzie nam służyć. Następnie po dokładnej analizie powyższego artykułu zdecydować się na odpowiednią dla siebie prowadnice, która będzie stanowić inwestycje na długą przy

Oceń ten post