Zabawki dla starszaków

W tym wieku dzieci już rozumieją praktycznie wszystko. Dlatego też należy podchodzić do nich bardzo poważnie. Wybierając dla nich prezent warto jest wybrać coś oryginalnego, ale uniwersalnego. Gry dla 9-10 latków znajdują się w wielu sklepach w różnych rodzajach dlatego też po krótkiej wizycie w sklepie z zabawkami nie powinno mieć się problemów z znalezieniem odpowiedniego prezentu. Należy jednak zawsze pamiętać o tym, żeby zabawka wiekiem pasowała do wieku dziecka, któremu kupuje się zabawkę – zawsze jest to bardzo ważne i nie należy o tym zapominać.

 

Zobacz: Zabawki dla starszaków – Czuczu.pl

Jakie zabawki dla starszych dzieci wybrać?

Poziom trudności i ciekawości dla starszych dzieci powinien już być całkiem spory. Na rynku obecne są różnorodne gry, którymi z pewnością zainteresuje się dziecko. Do takich przykładów można zaliczyć:

-Gry planszowe; bardzo bezpieczny pomysł na prezent. Warto jest dobierać gry planszowe dopasowane z osobistymi zainteresowaniami danej osoby – wtedy będzie miało się pewność, że dziecko będzie zadowolone. Jeśli interesuje się danym filmem – na przykład Harrym Potterem można poszukać gier planszowych z tym bohaterem. Wtedy będzie miało się pewność, że dana gra nie znudzi się dziecku zbyt szybko.

-Puzzle – pobudzają wyobraźnię i dążenie do wyznaczonego celu. Mając przed sobą stos małych elementów i budując coraz to większe elementy, aż uda się złożyć całą ilustrację zapewnia dostarczenie bardzo dużego poziomu satysfakcji i nauczenie dziecka, że ciężka praca popłaca.

-Zestawy artystyczne – mogą być pomocne w rozwoju i kreatywności dziecka i poszerzaniu danej dziedziny jego zainteresowania.

-Zestawy klocków LEGO – must have każdego większego dziecka. Dzięki nim ma dosłownie nieskończoną liczbę połączeń i tworzenia budowli sprawiając, że jego wyobraźnia oraz kreatywność cały czas pracuje na najwyższych obrotach.

 

Podsumowanie

Dobra zabawka to taka, która będzie zgodna z zainteresowaniami dziecka i pobudzi w dziecku jak najwięcej aspektów takich jak aspekty społeczne, kreatywne czy poznawcze.

Oceń ten post